NAUCZANIE W BLOKACH

Nauczanie blokowe - trwa przez pierwsze dwa lata i dotyczy głównie przedmiotów przyrodniczych. Podejście takie pozwala na integrację treści biologii, chemii, fizyki i geografii, w odniesieniu do konkretnych zagadnień. Często angażowani są także humaniści. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli LO Chocimska.

Wyjazdy EKO

Odbywają się pod koniec klasy pierwszej i na początku klasy drugiej. W trakcie dwóch pięciodniowych wycieczek uczniowie prowadzą obserwacje, przeprowadzają doświadczenia zbierają i interpretują dane. Tematyka wyjazdów obejmuje treści biologiczne, chemiczne i geograficzne.

ROZSZERZENIA

Oferta rozszerzeń obejmuje ‘wszystkie standardowe’ przedmioty, a także filozofię i historię sztuki (przedmioty oferowane w nielicznych liceach).

WYJAZDY - REKREACJA I WF

Chocimiacy mają możliwość uczestnictwa w wyjazdach organizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego. Zimowy wyjazd na narty, późnowiosenne żagle to oferta dedykowana uczniom klas 1-3. Młodzież klas trzecich i czwartych ma także możliwość uczestnictwa w aktywnych formach rekreacji - wycieczka w góry, kajaki, czy zajęcia jogi to alternatywna forma zaliczenia WF.

JĘZYKI OBCE

każda klasa ma pięć godzin języka angielskiego w tygodniu. Drugi język do wyboru w wymiarze dwóch godzin to niemiecki, hiszpański lub francuski.